Üçler Mühendislik
Kuyu Temizliği (İnkişaf) Zemin Etüdü
Kuyu Temizliği (İnkişaf) Zemin EtüdüSondajı tamamlanmış kuyuda yapılan temizlik ve geliştirme işlemlerine inkişaf denir. Kuyu inkişafı için çalkalama pistonu kullanılır.

Çalkalama pistonu, kuyu çapından 1″ küçük çapta 3 adet kolay kırılmayan ve kopmayan ağaç disk arasına, kuyu çapında kesilmiş 2 adet köselenin konulması ile yapılır. Yapılması ve kullanılması kolaydır.

Takımın ucuna bağlanan piston en alttaki filtre borusunun hemen üzerindeki kapalı boru içerisinde aşağı yukarı hareket ettirilerek, filtre karşısındaki formasyona tıpkı bir emme basma tulumba gibi tesir ederek gözlerin açılmasını sağlar. Bu işlem bütün filtrelere yukarıya doğru uygulanır. Neticede kuyuda dolgular meydana geleceğinden basınçlı hava ile temizlik ve inkişafa devam edilir. Hava ile inkişaf uygun inkişaf takımı ile yapılır.

Teçhiz borusunun kolon borusu gibi kullanılarak kuyuya sadece hava borusu indirilmesine açık inkişaf, kolon borusu ve hava borusunun beraber indirilmesine kapalı inkişaf denir. İnkişaf işlemi uygun kompresör ile, kuyudan temiz su alınıncaya kadar devam eder.
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- DSİ Standartlarında Su Sondaj Kuyusu
- Dalgıç Pompa Montaj / Demontaj
- Zemin Etüdü
- Zemin Güçlendirme
- Rapor Yazılımı
 
 
Pro WEB